COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je piatok 5. marca 2021. Sviatok má Fridrich zajtra má sviatok Radoslav .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Udialo sa... arrow V Košiciach sa konali Fyto – apiterapeutické dni s poradovým číslom XVII.
V Košiciach sa konali Fyto – apiterapeutické dni s poradovým číslom XVII. Formátovať pre tlač

07 október 2019    

Podujatie s medzinárodnou účasťou prinieslo prítomným mnohé nové zaujímavé poznatky v oblasti naturálnej medicíny. Hlavnými témami boli apiterapia, fytoterapia, funkčné potraviny či probiotiká a zdravie.  

Image
Foto: Dionýz Kiss

Po slávnostnom otvorení boli odovzdané čestné uznania  za dlhoročnú aktívnu účasť a podporu tohto podujatia zahraničným účastníkom z Ukrajiny a Maďarska, pracovníkom SAV a starostovi MČ JUH JUDr. Jaroslavovi Hlinkovi, kde sa toto podujatie už pravidelne koná.   

Image
Foto: Dionýz Kiss

Prvé prednášky sa týkali pozitívnych účinkov včelích produktov pri rôznych ochoreniach. Ďalšie boli o význame vody pre zdravie, pričom popísané boli liečivé účinky vody, v ktorej sa zníži výskyt deutéria (ťažký vodík). Ďalšia prednáška pojednávala o súvislosti infekcie mikróbom Helikobacter pylori s nedokrvením srdcového svalu. Ďalšie  prednášky z Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach,  resp. Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre, pojednávali o pozitívnych účinkov určitých liečivých rastlín na zdravie. Posledné prednášky prvého dňa z Ústavu experimentálnej medicíny LU UPJŠ  sa venovali pozitívnym účinkom omega-3 mastných kyselín.

Počas nedele sa prednášalo o úlohe probiotík, resp. črevného mikrobiómu.  Hovorilo sa o cielenej modulácii črevného mikrobiómu v prevencii a terapii chorôb, či o pozitívnych účinkoch športu, resp. pohybu na črevnú  mikrobiotu a účinku nového probiotického prípravku na imunitu včiel.

Image
Foto: Dionýz Kiss

"Som veľmi rád, že sa podujatia zúčastnilo takmer 100 účastníkov, medzi  nimi opakovane aj svetovo známi odborníci zo zahraničia aj odborníci zo Slovenskej akadémie vied, ktorí na záver podujatia  pozitívne hodnotili jeho odbornú aj organizačnú úroveň. Potešilo ma aj to, že  možnosť účasti na podujatí okrem lekárov, farmaceutov a prírodovedcov využili aj "laici", ktorí zhodnotili, že to pre nich znamenalo aj  možnosť získať také  vedomosti, ktoré môžu použiť v praktickom živote," zhodnotil podujatie predseda organizačného výboru MUDr. Štefan Košlík.

Fyto - apiterapeutické dni vznikli ako podpora a propagácia prírodných prostriedkov na udržanie a upevnenie zdravia. Uvedené podujatie, ktoré sa pravidelne koná v Košiciach, má hlboký ohlas u širokej verejnosti na Slovensku aj v zahraničí. 

 

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 07 október 2019 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001