Dnes je sobota 15. augusta 2020. Sviatok má Marcela zajtra má sviatok Leonnard .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Koronavírus

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Udialo sa... arrow Pacientov UNLP Košice opäť potešila krásna hudba
Pacientov UNLP Košice opäť potešila krásna hudba Formátovať pre tlač

27 február 2019    

 O umelecký zážitok v priestoroch našej nemocnice sa opäť postarali mladí talentovaní umelci, tentokrát v zložení Ján Bogdan a Erik Jámbor. Pacientom na Klinike hematológie a onkohematológie zahrali skladby od skladateľov J.S.Bach, F. Mendelssohn-Bartholdy, Ch. Gounod a ďalších. 

Image

Ján Bogdan začal hrať na violončelo vo veku 5 rokov. Už v 8 rokoch sa stal študentom Košického konzervatória, neskôr pokračoval v štúdiu vo Viedni a v súčasnosti pôsobí na Buchmann-Mehta School of Music University Tel Aviv v Izraeli. Od svojich siedmych rokov získal mnoho ocenení na národných a medzinárodných súťažiach, od roku 2015 je členom poroty medzinárodnej sútaže Talents for Europe. Svoj prvý koncert v našej nemocnici odohral ešte v roku 2017, keď u nás ležala mama jeho dobrej kamarátky:  „Toto vystúpenie bolo pre mňa osobne aj takou spomienkou na ňu, pretože nás presne pred rokom vo februári opustila."  Koncert sa konal na Klinike hematológie a onkohematológie a aj keď sa toto prostredie líši od bežných koncertných sál, publikum bolo o to vďačnejšie. „Či je to koncert v La Scale pre 2000 ľudí alebo takýto na oddelení v nemocnici, pre mňa je to vždy tá istá zodpovednosť. Tieto koncerty sú veľmi výnimočné, špecifické, emotívne a človek sa preto snaží ešte viac vložiť do hudby a odovzdať ju ľudom, ktorí počúvajú. Zo skúsenosti viem, že títo ľudia sú veľmi vďační poslucháči a na druhej strane tiež viem, že to my interpreti sme vďační, že si nás vypočujú, že im tu vôbec môžeme hrať a že nám naše zdravie dovoľuje robiť to, čo milujeme. Preto sa veľakrát stalo, že aj keď sme prišli my povzbudiť ich, oni zároveň svojou bojovnosťou a úsmevmi povzbudili nás. Pre mňa osobne a myslím, že aj pre mojich spoluhráčov, si koncerty v nemocnici získali špeciálne miesto v živote a verím, že sa nám do budúcna podarí zorganizovať aj ďalšie,"  dodal Ján.

Image

Erik Jámbor sa narodil v Košiciach a na klavíri začal hrať ako 13-ročný. Pôvodne vyštudovaný mechanik počítačových sietí pokračoval v štúdiu na konzervatóriu v Košiciach a neskôr na Vysokej škole múzických umení v Bratislave, kde študoval hru na klavíri a komornú hru. Zúčastnil sa klavírnej súťaže Beethovenov Hradec a súťaže v klavírnej hre a v komornej hudbe študentov slovenských konzervatórií, kde získal viaceré ocenenia. Vystupuje na rôznych hudobných festivaloch, bol členom klavírneho kvarteta GEMME, jazzového orchestra Bratislava Hot Serenaders a momentálne sa venuje pedagogickej a korepetítorskej činnosti na Konzervatóriu v Košiciach.

Image

Mladým talentom ďakujeme za krásny a nezabudnuteľný zážitok a tešíme sa na ich ďalšie vystúpenie.  

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 03 apríl 2019 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001