Dnes je sobota 15. augusta 2020. Sviatok má Marcela zajtra má sviatok Leonnard .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Koronavírus

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Udialo sa... arrow V rámci zvyšovania komfortu pre našich pacientov sme ukončili ďalšiu rozsiahlu rekonštrukciu
V rámci zvyšovania komfortu pre našich pacientov sme ukončili ďalšiu rozsiahlu rekonštrukciu Formátovať pre tlač

04 december 2018    

V Univerzitnej nemocnici L. Pasteura Košice sa snažíme prispôsobovať očakávaniam a požiadavkám pacientov a preto intenzívne rekonštruujeme naše pracoviská pre prispôsobenie sa štandardu 21. storočia. Táto rekonštrukcia bola naozaj rozsiahla, na Neurologickom oddelení v areáli na Rastislavovej 43 bolo celkovo opravených až 25 miestností.

Image
Foto: Dionýz Kiss

 

„Naším cieľom je vytvorenie moderne fungujúceho oddelenia využívajúceho nielen nové metódy diagnostiky a liečby nervových ochorení, ale aj vytvorenie kvalitného prostredia. Rekonštrukciou priestorov Neurologického oddelenia na 4. poschodí  sme sa stali súčasťou snahy vedenia nemocnice o skvalitnenie priestorov pre pacientov a zlepšenie pracovných podmienok pre zdravotnícky personál," uviedla primárka oddelenia, MUDr. Zlatica Cifráková.

Image
Foto: Dionýz Kiss

Čo všetko sme zrekonštruovali?

V prvej etape boli kompletne vymenené výplňové  okenné  konštrukcie  za   účelom  zlepšenia tepelnoizolačných vlastností, v ďalšom kole boli prevedené stavebné a inštalačné úpravy. Na 4. poschodí lôžkovej časti vznikli tri úplne nové jednoposteľové nadštandardné izby s vytvorením samostatných zariadení na osobnú hygienu. Úpravami prešli tiež ostatné izby pre pacientov ako aj spoločné toalety pre mužov a ženy, sprchy, kúpeľňa pre imobilných pacientov a priestory pre personál oddelenia. Súčasťou inštalačných úprav je kompletná rekonštrukcia rozvodov  a slaboprúdu vrátane koncových prvkov a zriaďovacích predmetov. Pribudlo nové signalizačné zariadenie „pacient - sestra" či madlá na chodbe. Súčasťou stavebných úprav boli aj nové keramické obklady či dlažby. „Realizovali sme výmenu nevyhovujúcich elektroinštalačných rozvodov vrátane vypínačov,  zásuviek  a svietidiel. Všetky priestory v tejto časti oddelenia dostali nové nátery a maľby. Na dôvažok došlo aj ku kompletnej  výmene šatníkov a izby sú vybavené novým nábytkom. Rekonštrukciu sme uskutočnili hlavne prostredníctvom vlastných zamestnancov, za čo im v mene pacientov a personálu oddelenia ďakujeme," uviedol námestník riaditeľa pre technicko-prevádzkový úsek, Ing. Branislav Ropek.  Celkové náklady na rekonštrukciu boli vo výške cca 49 000. Financie boli použité z vlastných kapitálových výdavkov ako aj z finančných zdrojov bežného účtu nemocnice. 

Image
Foto: Dionýz Kiss

Vedúca sestra oddelenia, Mgr. Adriana Fodorová, taktiež vyjadrila spokojnosť s rozsiahlou rekonštrukciou: „Veľká vďaka patrí vedeniu nemocnice a taktiež celému realizačnému tímu technického odboru, ktorý  musel pri rekonštrukcii vyriešiť mnohé úskalia súvisiace s technickou náročnosťou vzhľadom na pôvodný stav oddelenia. Dobrá spolupráca s obchodným oddelením nám umožnila hľadať riešenia na zrealizovanie  vynovenia priestorov smerujúcich k spokojnosti našich pacientov počas ich pobytu na oddelení, ako aj pri vytváraní lepších materiálno- technických podmienok pre prácu našich zdravotníckych pracovníkov."  

Image
Foto: Dionýz Kiss

Neurologické oddelenie disponuje 34 lôžkami na dvoch poschodiach a osobitú časť tvorí ambulantná zložka. Pracovisko zabezpečuje pomocné vyšetrenia, poskytuje konziliárne činnosti v rámci odborných poradní a taktiež ústavnú pohotovostnú službu. Ročne tu odborníci ambulantne vyšetria vyše 17 000 ľudí a hospitalizujú asi 1 200 pacientov. Oddelenie ročne zaznamenáva nárast pacientov s akútnou cievnou mozgovou príhodou a  cirkulačnými poruchami mozgu, veľkú časť predstavujú ľudia s vertebrogénnymi ťažkosťami a liečené sú tu aj ochorenia ako epilepsia, poruchy pamäte či nervosvalové ochorenia. Na pracovisku je zabezpečená aj  starostlivosť zo strany fyzioterapeutov a pacienti tak absolvujú potrebný rehabilitačný program ako súčasť liečby už počas hospitalizácie.

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 18 december 2018 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001