Dnes je sobota 15. augusta 2020. Sviatok má Marcela zajtra má sviatok Leonnard .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Koronavírus

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Udialo sa... arrow Zdravotní klauni navštívili dospelých onkologických pacientov
Zdravotní klauni navštívili dospelých onkologických pacientov Formátovať pre tlač

14 november 2018    

Aj onkologickí pacienti sa radi smejú. Už po ôsmykrát ich preto aj tento rok navštívili profesionálni zdravotní klauni  z o.z. ČERVENÝ NOS Clowndoctors. Napriek diagnózam pacientov na tomto oddelení, hospitalizovaní, ale aj ich blízki aspoň na chvíľu zaženú ťaživé myšlienky na chorobu.

Image
Foto: Dionýz Kiss

Profesionálni zdravotní klauni navštevujú hlavne hospitalizované deti, avšak raz do roka zavítajú aj za dospelými pacientmi. Počas každej jesene putujú do  šiestich  nemocníc po celom Slovensku, aby hospitalizovaným osviežili pobyt v nemocničnom prostredí. Program je určený najmä pre dospelých onkologických pacientov, ktorí trávia v nemocniciach dlhé a náročné chvíle. Zdravotní klauni so sebou prinesú hudbu, smiech či pohladenie a objatie. A naviac pre každého pacienta krabičku špeciálneho lieku Humorín, ktorý obsahuje dva penové červené nosy- aby si pacienti aj po odchode klaunov mohli navodiť spomienku na zábavnú návštevu.

„November je pre mnohých ľudí obdobím splínu a nostalgie. Návštevy v nemocniciach, kde sú pacienti často uzavretí vo svojom svete so svojimi myšlienkami a smútkom, majú zvlášť v tomto čase obrovský význam," hovorí profesionálna zdravotná klaunka Stanka Kašperová, ktorá so svojím kolegom Jánom Jakábom zavítala do našej nemocnice. „Pacienti boli skvelí, už o našej organizácii počuli, privítali nás s nadšením. Liek Humorín, ktorý sme im odovzdali, zabral okamžite. Atmosféra bola veľmi príjemná, plná smiechu, ale aj vtipných historiek a príjemných spomienok."

Image
Foto: Dionýz Kiss

Pavel Mihaľák, zdravotný klaun a umelecký riaditeľ ČERVENÝ NOS Clowndoctors dodáva: "Je to program plný pozitívnej energie a dobrej nálady. A keď sa dobrá nálada nahromadí, tak sa šíri ďalej. Pacienti vychádzajú von z izieb, keď počujú hudbu a smiech. Aj keď sú zo začiatku zaskočení, lebo nevedia celkom, čo sa bude diať, vzápätí, keď sa nálada uvoľní, zabávajú sa všetci. Aj personál si tieto návštevy každý rok užíva a teší sa, že prinesieme pacientom tento zázračný dúšok radosti."

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 28 november 2018 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001