COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je pondelok 23. novembra 2020. Sviatok má Klement zajtra má sviatok Emília .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow web arrow Pozvánky - Oznamy arrow Nechajte si zadarmo skontrolovať znamienka
Nechajte si zadarmo skontrolovať znamienka Formátovať pre tlač

11 máj 2018    

Podujatie prebiehajúce pod záštitou Európskej akadémie dermatológie a venerológie je zamerané na preventívne vyšetrenie kože a zvýšenie informovanosti verejnosti o rizikových faktoroch vzniku kožných nádorov, predovšetkým o vplyve slnečného žiarenia. 

Preventívne bezplatné vyšetrenie v rámci kampane budú naši dermatológovia realizovať dňa 16.5.2018 (streda) v priestoroch Kliniky dermatovenerológie na Tr. SNP 1 (na 8. poschodí) v čase od 9:00 hod. do 14:00 hod.

     "Zhubné nádory kože patria vôbec medzi najčastejší typ rakoviny u človeka a neobchádzajú ani ľudí v mladom veku", konštatuje primár kliniky MUDr.Tomáš Kampe, MPH.  Ako zároveň dodáva: "Rakovina kože môže byť liečiteľná za predpokladu, že je diagnostikovaná a liečená v predstihu. Preto je dôležité, aby verejnosť bola informovaná o rizikových faktoroch jej vzniku a možných príznakoch tohto závažného ochorenia". 

     Okrem vyšetrenia kožného povrchu a už prítomných znamienok sa dermatológovia počas akcie zamerajú aj na objasňovanie rizikových faktorov vzniku rakoviny kože a zdôrazňovanie významu preventívnych vyšetrení. "Rakovina kože nezmizne, ak ju budete ignorovať. Naopak, umožníte tým jej šírenie a vznik komplikácií, čo v prípade malígneho melanómu môže mať fatálne dôsledky", dopĺňa primár.  Minulý rok bolo v rámci Melanoma day na Klinike dermatovenerológie UNLP bolo vyšetrených 73 pacientov, z toho boli zachytené 4 basaliomy.

  

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 11 máj 2018 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001