Dnes je štvrtok 1. októbra 2020. Sviatok má Arnold zajtra má sviatok Levoslav .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Koronavírus

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Udialo sa... arrow V priestoroch UNLP Košice sme učili, ako si správne dezinfikovať ruky
V priestoroch UNLP Košice sme učili, ako si správne dezinfikovať ruky Formátovať pre tlač

11 máj 2018    

Vyskúšali ste si niekedy pod UV lampou, či máte správne vydezinfikované ruky? Takúto možnosť dostali v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura Košice všetci tí, ktorí sa zapojili do osvetového podujatia pri príležitosti Svetového dňa čistých rúk. Jeho cieľom bolo upozorniť na potrebu zvýšenej hygieny rúk pri návšteve nemocnice, vďaka ktorej chránime seba i ostatných.

Image

Každá nemocnica je aj napriek každodennému čisteniu jej priestorov prostredím so zvýšeným výskytom mikróbov. Rôzne vírusy či baktérie, ktoré môžu byť nebezpečné nie len pre personál, ale aj pre pacientov,  prinášajú do nemocnice rôzni návštevníci či pacienti. Pri odchode zo zdravotníckeho zariadenia by sme sa mali všetkých týchto nebezpečenstiev zbaviť. Práve preto sa UNLP Košice spolu s ďalšími 5 slovenskými nemocnicami zapojila do osvetového podujatia zameraného na správne čistenie rúk.

Návštevníci nemocnice si mali možnosť pomocou špeciálnej UV lampy bezplatne otestovať, či svoje ruky pri príchode a odchode zo zdravotníckeho zariadenia dezinfikujú správne. Naučiť sa mohli správnu techniku pre dôkladnú dezinfekciu rúk a na ich ďalšie otázky k hygiene rúk našli odpovede u vyškoleného personálu v promostánku. K dispozícii boli aj rôzne informačno-edukačné materiály.  

Image

U nemocničných pacientov je riziko nákazy vyššie a nebezpečnejšie ako pre zdravého človeka, keďže v dôsledku ochorenia alebo invazívnych zákrokov, ktoré podstúpili, môžu mať zníženú imunitu. Najviac ohrození sú pacienti operačných oddelení, jednotiek intenzívnej starostlivosti a pracovísk intenzívnej medicíny. Vďaka správnej hygiene rúk môžeme ochrániť pred nákazou nielen seba, ale aj svoje okolie.

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 11 máj 2018 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001