COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je štvrtok 6. mája 2021. Sviatok má Hermína zajtra má sviatok Monika .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Tlačové správy arrow Univerzitná nemocnica L. Pasteura v Košiciach presťahovala svoju Krvnú banku
Univerzitná nemocnica L. Pasteura v Košiciach presťahovala svoju Krvnú banku Formátovať pre tlač

03 marec 2017    

Súčasťou chirurgického monobloku, ktorý je stavebne spojený s budovou urgentného príjmu, je už aj Krvná banka, ktorá úzko spolupracuje s chirurgickými klinikami a oddeleniami nachádzajúcimi sa taktiež v tejto budove. Najväčším benefitom sťahovania je rýchlejší prevoz krvi na potrebné miesta, kde o záchrane pacienta môže rozhodnúť každá minúta.

Image


Image


Image

Keďže areál Univerzitnej nemocnice L. Pasteura na Rastislavovej 43 je pomerne rozsiahly a jednotlivé pracoviská sa nachádzajú v rôznych pavilónoch, našou snahou je situovať ich tak, aby spolupracujúce pracoviská boli čo najbližšie. Pre vyšší vek nemocnice pracujeme každý rok na rekonštrukcii jednotlivých budov a vynovení našich kliník a oddelení ako pre pacientov, tak aj pre zdravotnícky personál. Pred dvoma rokmi sme do budovy urgentného príjmu presťahovali napríklad Kliniku úrazovej chirurgie či Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny, ktorým Krvná banka dodáva transfúzne lieky najčastejšie. Tá sa ale ešte minulý mesiac nachádzala v pavilóne II., ktorý je od spomínanej budovy vzdialený desiatky metrov, transport krvi bol teda zložitejší a trval dlhšie. Po novom sídlia všetky prepojené pracoviská  na jednom mieste.

Image


Podstatný prínos vidí v presťahovaní pracoviska aj jeho vedúca lekárka, MUDr. Dagmar Schlosseriková: „Krvná banka UNLP Košice patrí medzi chirurgické odbory aj vzhľadom k tomu, že práve chirurgické pracoviská odoberajú najväčší počet transfúznych liekov. Umiestnenie  pracoviska v nových priestoroch a užšia spolupráca s jednotlivými klinikami a oddeleniami určite pomôže zachrániť viac ľudských životov.“

Image

Vrámci prác boli vykonané dispozičné zmeny, t.j. boli zbúrané pôvodné priečky a vybudované nové tak, aby vyhovovali požiadavkám prevádzky pracoviska. Súčasťou úprav bola aj výmena a doplnenie rozvodov elektroinštalácie, vodovodu a kanalizácie, vzduchotechniky, slaboprúdu vrátane koncových prvkov a zariaďovacích predmetov, malieb, obkladov, podláh a podhľadov,  novovzniknuté priestory- príjem- expedícia, laboratórium, skladové priestory, pracovne a zázemie pre personál- teda denná miestnosť a šatňa.

Image

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 03 marec 2017 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001