Dnes je utorok 26. mája 2020. Sviatok má Dušan zajtra má sviatok Iveta .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Udialo sa... arrow Prvorodená Košičanka prišla na svet v UN L. Pasteura dve minúty po polnoci
Prvorodená Košičanka prišla na svet v UN L. Pasteura dve minúty po polnoci Formátovať pre tlač

03 január 2017    

Prvou tohtoročnou Košičankou je dievčatko. Narodilo sa na Gynekologicko-pôrodníckom oddelení Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach 1. januára 2017, na svet prišlo o 00.02 h.

Image
foto: Korzár

Prvým novoročným dieťaťom v Košiciach je Michaela. Informoval o tom na Nový rok ráno námestník riaditeľa košickej univerzitnej nemocnice Ľuboslav Beňa:
" Dievčatko prišlo na svet 1. januára dve minúty po polnoci. Mamička i dievčatko sú v poriadku." Prvá malá Košičanka Michaela váži 3 810 gramov a meria 50 centimetrov. Mamičkou je Zuzana Marcinová
z Mestskej časti Košice – Dargovských hrdinov.

Ako vysvetlil otecko, narodenie malej dcérky na Nový rok neplánovali.
„Jednoducho to takto vyšlo. Termín pôrodu sme mali v rozmedzí od 27. decembra až 2. januára. Partnerke prišlo v sobotu tak nejako zle a preto sme prišli do nemocnice,“ vysvetlil otec.
Samotná mamička opísala pôrod ako bezproblémový, hoci po náročnej noci a dni boli s malou dcérkou veľmi unavené.
„Celé je to veľmi zvláštne. Na takúto pozornosť nie som zvyknutá, ale nejako to musíme vydržať,“ povedala mamička, pričom v náručí držala svoju prvorodenú dcérku.

Počas novoročného popoludnia navštívil prvú Košičanku roku 2017 a jej rodičov primátor mesta Košice Richard Raši. Šťastnej rodinke odovzdal darčeky, ktoré venovalo mesto Košice.
„Je tradíciou, že prvý Košičan narodený v novom roku dostane veľkého plyšového medveďa, ale aj menšie hračky. Tak ako v minulosti, ani dnes sme nezabudli na finančný dar 300 eur. Ten môže pomôcť mladej rodine nakúpiť veci nevyhnutné pre príchod bábätka,“ povedal Richard Raši a dodal: „Verím tiež, že Košice sa pre Mišku stanú mestom, kde prežije krásny a dlhý život.“
Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 08 január 2017 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001