Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka

Domovská stránka arrow web arrow Udialo sa... arrow Bežecký tím UN L. Pasteura si na najväčšom maratóne v Európe vybojoval 13. miesto
Bežecký tím UN L. Pasteura si na najväčšom maratóne v Európe vybojoval 13. miesto Formátovať pre tlač

12 október 2016

13. miesto spomedzi 35. celkovo hodnotených tímov na tohtoročnom Medzinárodnom maratóne mieru v Košiciach (MMM), v kategórii Firemný beh, obsadil tím Kliniky rádiodiagnostiky
a nukleárnej medicíny z Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice (UNLP). Okrem nich však
aj na operačných sálach UNLP pracujú desiatky bežeckých vytrvalcov.

Image
Členovia bežeckého tímu UNLP, zľava: Renáta Rogoňová, dipl. r. a., Adam Popjak, dipl. r. a., Simona Šebová, dipl. r. a. Adam Popjak bol s výkonom spokojný, avšak na budúci rok majú ambíciu výsledok zlepšiť: „Tento rok sme síce nevyhrali, ale počas roka plánujeme na tom s kolegami pracovať.“

Medzi úspešných bežeckých vytrvalcov, zamestnancov UNLP, patrí MUDr. Gabriel Šlárko z Kliniky plastickej, rekonštrukčnej a estetickej chirurgie, ktorý tohtoročný Medzinárodný maratón mieru
v Košiciach zabehol za 3:33 h. „Bol to môj prvý cestný maratón, chcel som vyskúšať atmosféru "košičáku" o ktorej kamaráti bežci rozprávajú. Prioritne sa však venujem horskému behu a po asfalte bežím len nevyhnutné minimum na dosiahnutie hranice lesa a hôr, ale bolo by hriechom žiť
v Košiciach a nebežať košický maratón,“
povedal MUDr. Šlárko.

Image
MUDr. Šlárko (na fotografii so št. číslom 783) absolvoval v tomto roku už niekoľko horských pretekov
zo Skyrunningovej série a dva ultramaratóny v Tatrách: „Je to beh a príprava diametrálne odlišná
od cestného behu, čo by mi nevadilo tak veľmi ako to, že som sa deň pred košickým maratónom doma nešťastne zranil a bežal som „len na pol plynu“ lebo som sa nevedel zhlboka nadýchnuť. Ale aspoň mám prečo ísť aj o rok a dúfam, že mi elán vydrží a raz sa možno zaradím
aj do diamantového klubu maratóncov. Teraz sa však musím sústrediť na rekonvalescenciu
po zranení, pretože ma čakajú 100 km bežecký ultramaratón v horách a zástup pacientov v UNLP,“
dodal MUDr. Šlárko.

Medzi skutočných milovníkov behu patria aj traja lekári UNLP z I. kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny: MUDr. Tomáš Šefara, MUDr. Roman Kyseľ a MUDr. Miloš Majerník, PhD.,
ktorí tohto roku na maratóne v Prahe obsadili 3. miesto v kategórii Štafetový beh ako zdravotnícky tím.

Image
MUDr. Majerník, PhD. (na fotografii), ktorý polmaratón na 93. ročníku MMM zdolal za 1:49 h., prezradil: „Pravidelne behávam bratislavský a košický polmaratón. Najbližšie sa spolu s mojimi kolegami teším na blížiaci sa štart polmaratónu v poľskom Krakowe.“

Image
MUDr. Šefara (na fotografii), zabehol tohtoročný košický polmaratón za 1:44 h. a bol to už jeho
6. polmaratón v tomto roku: „Krakowský polmaratón si nenechám ujsť, no rád by som si zabehol