Dnes je utorok 7. júla 2020. Sviatok má Oliver zajtra má sviatok Ivan .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka arrow web arrow Udialo sa... arrow X. medzinárodný kongres plastickej chirurgie a XI. Demjénov deň navštívilo 200 lekárov a sestier
X. medzinárodný kongres plastickej chirurgie a XI. Demjénov deň navštívilo 200 lekárov a sestier Formátovať pre tlač

14 jún 2016    

Vďaka Klinike plastickej, rekonštrukčnej a estetickej chirurgie Univerzitnej nemocnice L. Pasteura (UNLP) a LF UPJŠ v Košiciach, Centru plastickej a estetickej chirurgie v spolupráci so Slovenskou spoločnosťou plastickej chirurgie, sa začiatkom júna 2016 podarilo zorganizovať vrcholné podujatie v tomto medicínskom odbore. Na X. medzinárodnom kongrese plastickej chirurgie
a XI. Demjénovom dni, ktoré sa konali v Košiciach, prišlo asi 200 lekárov a sestier pracujúcich
v oblasti plastickej a estetickej chirurgie. Demjénov deň je s kongresom plastickej chirurgie úzko spätý a pripomína zakladateľa slovenskej plastickej chirurgie
profesora Štefana Demjéna (*1912 - † 2001).

Image
zľava: prof. MUDr. Daniel Pella, PhD., dekan LF UPJŠ Košice, PhDr. Jana Jacková, MPH, námestníčka riaditeľa UNLP Košice pre ošetrovateľstvo,  MUDr. Renáta Lenártová, PhD., námestníčka primátora mesta Košice MUDr. Teodor Kluka, PhD., prednosta Kliniky plastickej, rekonštrukčnej a estetickej chirurgie UNLP Košice a UPJŠ LF.

Na začiatku podujatia sa za okrúhlym stolom hovorilo najmä o otázke smerovania plastickej chirurgie a chirurgie ruky na Slovensku a v Čechách. Nasledoval dvojdňový odborný program, počas ktorého odznelo spolu 42 lekárskych a 15 sesterských prednášok venovaných tumorom, interdisciplinárnemu prístupu v plastickej chirurgii a novým trendom v estetickej chirurgii.

Prednášajúcimi boli predovšetkým slovenskí a českí odborníci v danej oblasti. Zaujímavým hosťom bol plastický chirurg Pier Paolo Rovatti z Talianska, ktorý zaujal novými postupmi remodelácie tváre a krku.
Estetická časť poukázala aj na najnovšie trendy napr. v oblasti zubných implantátov, či v plastickej chirurgii, prezentovali sa najnovšie trendy v transplantácii vlasov alebo využitie najnovších umelých materiálov v plastickej chirurgii.

„Od roku 2011 boli u nás na klinike použité alloplastické materiály u 320 pacientov.
Dobrou správou pre našich pacientov je, že použitie nových syntetických materiálov, vlastného tkaniva, ako aj použitie kmeňových buniek pri rekonštrukčných operáciách sa u nás udomácňuje. Prínosom operačných techník, ktoré realizujeme je menšie riziko s dobrým výsledkom,“
potvrdil MUDr. Róbert Sabovčík, MPH, člen vedeckého výboru kongresu a primár Kliniky plastickej, rekonštrukčnej a estetickej chirurgie UNLP a LF UPJŠ, pre ktorého najväčším vedeckým zážitkom kongresu boli možnosti rozsiahlych rekonštrukcií po onkologických operáciách.

„Najhodnotnejšie práce pozostávali z interdisciplinárnych prednášok, kde sa prezentovali aj nelekári - napríklad právnické otázky v plastickej chirurgii, nová metodika na liečenie jaziev v  plastickej chirurgii - endermológia s dermorehabilitáciou, z lekárskych by som spomenul napr. novší pohľad na ATB liečbu a obnovenie používania lyzátov v plastickej chirurgii,“ zdôraznil MUDr. Teodor Kluka, PhD., prezident kongresu a prednosta Kliniky plastickej, rekonštrukčnej a estetickej chirurgie UPJŠ LF.

Jednoznačne najväčší ohlas na kongrese mali právne aspekty v plastickej chirurgii, kde pribúdajú žaloby v zmysle majetkovej aj nemajetkovej ujmy zo strany pacientov: „Hlavne v estetickej chirurgii je vzťah klient - lekár zložitejší, pretože sú to platené výkony a niekedy sú predstavy klientov ťažko riešiteľné k obojstrannej spokojnosti,“ dodal MUDr. Teodor Kluka, PhD.

FOTOGALÉRIA:

Image
Organizačný výbor X. medzinárodného kongresu plastickej chirurgie a Slovenská spoločnosť plastickej a estetickej chirurgie udelili Čestné uznanie doc. MUDr. Štefanovi Guzaninovi, CSc. za dlhoročnú prácu a mimoriadny prínos v odbore plastická chirurgia.

Image

Image

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 17 jún 2016 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001