Dnes je pondelok 18. marca 2019. Sviatok má Eduard zajtra má sviatok Jozef .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania

    


Domovská stránka arrow web arrow Udialo sa... arrow Zamestnanci UN LP Košice sa zapojili do Európskeho dňa záchrany života
Zamestnanci UN LP Košice sa zapojili do Európskeho dňa záchrany života Formátovať pre tlač

27 október 2015    

Zamestnanci I. kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny Univerzitnej nemocnice
L. Pasteura Košice a LF UPJŠ sa 16. októbra 2015 zapojili do Európskeho dňa záchrany života, ktorý organizovala Slovenská resuscitačná rada vo viacerých mestách. V Košiciach si laická verejnosť mohla pod dohľadom odborníkov vyskúšať poskytovanie základnej neodkladnej resuscitácie na figurínach pri Urbanovej veži ako aj podvečer v dvoch obchodných centrách. Dopoludnia si základné záchranárske praktiky mohli osvojiť aj žiaci štyroch základných a troch stredných škôl. V Košiciach bolo v tento deň vyškolených spolu 1081 dospelých a detí.

Image
Foto: Dionýz Kiss 

Snahou pracovníkov I. kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny, inštruktorov Slovenského červeného kríža v Košiciach ako aj ďalších členov záchranných zložiek bolo naučiť správnu techniku oživovania čo najviac laikov. „Učili sme laickú verejnosť poskytnúť, pretože od jej účinnosti a včasnosti mnohokrát závisí ďalší osud pacientov, ktorí sú po strate vedomia a dýchania a následnom oživení prijímaní na našu kliniku,“ povedala o podujatí odborná asistentka I. kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny UNLP Košice a LF UPJŠ, MUDr. Monika Grochová, PhD., ktorá bola spoločne s kolegami doc MUDr. Jozefom Firmentom, PhD. a MUDr. Štefanom Trenklerom PhD., koordinátorkou spomínaného podujatia v Košiciach.

Image

„Mottom podujatia boli slová: Vaše ruky môžu zachrániť ešte viac životov“, pretože ruky laikov, ktoré sú pri človeku v bezvedomí a nedýcha, ako prvé dokážu zachrániť jednoduchými manévrami ľudský život. K náhlemu zastaveniu obehu dochádza u ľudí najčastejšie doma, kde sú často svedkami udalosti členovia rodiny. Pokiaľ rýchlo zasiahnu a poskytnú mu laickú prvú pomoc, zvýši sa percento prežitia ich blízkych dvojnásobne až trojnásobne,“ zdôrazila MUDr. Monika Grochová, PhD.

FOTOGALÉRIA:

Image
MUDr. Monika Grochová, PhD. predvádza poskytovanie neodkladnej prvej pomoci žiakom ZŠ L. Novomeského

Image

Image

Image
Svoje resuscitačné zručnosti predviedol aj primátor mesta Košice Richard Raši

Image

Image

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 04 november 2015 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001