COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je nedeľa 29. novembra 2020. Sviatok má Vratko zajtra má sviatok Ondrej/Andrej .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow web arrow Nemocnica v médiách arrow RÁDIO SLOVENSKO: Ocenenie Biele srdce
RÁDIO SLOVENSKO: Ocenenie Biele srdce Formátovať pre tlač

19 máj 2015    

Vysielané: 16.5.2015, o 7:00; Rádiožurnál Slovenského rozhlasu, Zaradenie: z domova
Redaktorka: Kristína Plajdičková

Peter Kollárik, moderátor: "Vyše dvadsať zdravotných sestier si v Košiciach prevzalo symbolické ocenenie svojej práce – Biele srdce. Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek ním každoročne vyjadruje uznanie ženám, z ktorých mnohé obetujú práci s chorými ľuďmi celý život."

Kristína Plajdičková, redaktorka: "Anna Šmatralová pôvodnom z Podhoroďu v okrese Sobrance pracuje ako zdravotná sestra štyridsaťjeden rokov. Pôsobí v špeciálnom zariadení pre seniorov v Košiciach a hoci je denne v kontakte s ľuďmi s Parkinsonovou, Alzheimerovou chorobou, či s ťažkými prípadmi stareckej demencie, inú prácu by nechcela."

Anna Šmatralová, zdravotná sestra: "Nikdy. Je to moje hobby. Zvykneme si aj poplakať, keď zomrú, my držíme posledné ich za ruku a končia pri nás. Pomodlíme sa."

Kristína Plajdičková: "Aj táto zdravotná sestra bola jednou z dvadsiatich troch, ktoré ocenili za prínos v ošetrovateľstve. Prevzala si šperk Biele srdce, ktorým komora sestier a asistentiek vyjadruje uznanie svojim členkám. Dostala ho aj Jana Bocková z Medzilaboriec, ktorá je zdravotnou sestrou už tridsaťtri rokov. Hovorí, že jej Biele srdce patrí celému kolektívu kliniky hematológie a onkohematológie Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura v Košiciach."

Jana Bocková, zdravotná sestra: "Na tom pracovisku, čo teraz pracujem, je psychická stránka najťažšia, lebo vidíme ako aj mladí ľudia nám odchádzajú a tá sestra sa musí tváriť stále vyrovnane a vedieť povedať tým pacientom dobré slovo."

Kristína Plajdičková: "Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek eviduje na Slovensku štyridsaťšesťtisíc členiek. Biele srdce na celoslovenskej úrovni si už dvadsiateho druhého mája v Bratislave preberie ďalších tridsať z nich."

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
   
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001