COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je utorok 1. decembra 2020. Sviatok má Edmund zajtra má sviatok Bibiána .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow web arrow Nemocnica v médiách arrow STV: Biele srdce sestričkám za ich obetavosť
STV: Biele srdce sestričkám za ich obetavosť Formátovať pre tlač

19 máj 2015    

Vysielané: 15.5.2015
Redaktorka: Kristína Plajdičková

Jana Košíková, moderátorka: "Viac ako dvadsať zdravotných sestier si v Košiciach prevzalo ocenenie Biele srdce. Každý rok ho udeľuje regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek. Vyjadruje ním uznanie ženám, ktoré pracujú s chorými ľuďmi celý život. Ocenenie udeľovali pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier."

Kristína Plajdičková, redaktorka: "Anna Šmatralová, pôvodom z Podhoroďu v okrese Sobrance pracuje ako zdravotná sestra štyridsaťjeden rokov. Hovorí, že vzťah k tejto práci má po svojej starej mame, pôrodnej asistentke, ktorej pomáhala už od detstva."

Anna Šmatralová, zdravotná sestra: "Hovorila, že ja sa hodím na sestričku. Hovorí, ti budeš sestrička. Stále s papiermi som jej pomáhala, pôrody som videla v sanitke."

Kristína Plajdičková: "Pani Anna sa napokon našla v práci so starými ľuďmi. Pôsobí v špeciálnom zariadení pre seniorov v Košiciach a hoci je denne v kontakte s ľuďmi s Parkinsonovou, Alzheimerovou chorobou, či s ťažkými prípadmi stareckej demencie, inú prácu by nechcela."

Anna Šmatralová: "Nikdy. Je to moje hobby. Zvykneme si aj poplakať, keď zomrú. My držíme poslední ich za ruku a končia pri nás. Pomodlíme sa."

Kristína Plajdičková: "Aj táto zdravotná sestra bola jednou z dvadsiatich troch, ktoré dnes ocenili za prínos v ošetrovateľstve. Prevzala si šperk Biele srdce, ktorým komora sestier a asistentiek vyjadruje uznanie svojim členkám. Symbolizuje starostlivosť, poznanie a ľudskosť, ktoré sú vraj najobsiahlejšou časťou práce sestier."

Elena Červeňáková, reg. komora sestier a pôrodných asistentiek: "Ocenenie Biele srdce sa začalo odovzdávať od roku 2002, odkedy vznikla Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek. Ocenenie Biele srdce, je to vlastne morálne ocenenie."

Kristína Plajdičková: "Celosvetový symbol ošetrovateľstva odovzdávali pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier, ktorý pripadá na dvanásty máj. Dostala ho aj Jana Bocková z Medzilaboriec, ktorá je zdravotnou sestrou už tridsaťtri rokov. Hovorí, že jej Biele srdce patrí celému kolektívu kliniky hematológie a onkohematológie Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura v Košiciach."

Jana Bocková, ocenená zdravotná sestra: "Na tom pracovisku, čo teraz pracujem, je psychická stránka najťažšia. Lebo vidíme, ako aj mladí ľudia nám odchádzajú a tá sestra sa musí tváriť stále vyrovnane a vedieť povedať tým pacientom dobré slovo, povzbudiť ich, aj keď vidí, že ten pacient nám odchádza."

Kristína Plajdičková: "Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek eviduje na Slovensku štyridsaťšesťtisíc členiek. Biele srdce na celoslovenskej úrovni si už dvadsiateho druhého mája v Bratislave preberie ďalších tridsať z nich."

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
   
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001