Dnes je piatok 14. augusta 2020. Sviatok má Mojmír zajtra má sviatok Marcela .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Koronavírus

    


Domovská stránka arrow web arrow Nemocnica v médiách arrow TERAZ.SK: Dermatológovia bezplatne vyšetria záujemcom znamienka
TERAZ.SK: Dermatológovia bezplatne vyšetria záujemcom znamienka Formátovať pre tlač

19 máj 2015    

Uverejnené: 15.5.2015
Zdroj: TASR

A to v rámci preventívnej akcie pri príležitosti Európskeho dňa melanómu v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura (UNLP) v Košiciach.

Ilustračné foto Foto: TASR/František Iván

Košice 15. mája (TASR) - Aj tento rok si budú môcť záujemcovia dať bezplatne vyšetriť svoje znamienka na koži v rámci preventívnej akcie pri príležitosti Európskeho dňa melanómu v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura (UNLP) v Košiciach. Lekári im poskytnú odbornú pomoc v pondelok 18. mája v ambulantnej časti Kliniky dermatovenerológie UNLP na 8. poschodí lôžkového monobloku na Triede SNP v čase od 9.00 do 13.00 h. TASR o tom informovala hovorkyňa UNLP Ladislava Šustová.

"Výskyt zhubných nádorov kože má za posledné dekády hrozivo narastajúci trend a niektoré z nich, ako je napríklad zhubný melanóm, patria medzi najzhubnejšie nádory vôbec. Ľudia sa pri zmene znamienka ešte často obávajú vyšetrenia odborníkom. Stále existuje predsudok, že ak sa znamienko vyreže, môže sa zmeniť na rakovinu. Veríme, že aj táto preventívna akcia prispeje k tomu, aby ľudia svoje "šošovičky krásy" ukázali skôr, ako sa premenia na zabijakov," konštatoval primár kliniky Tomáš Kampe.

Na vzniku zhubných nádorov, predčasného starnutia pleti a ďalších kožných zmien sa vo veľkej miere podieľa nadmerné a nekontrolované slnenie. Preto budú súčasťou akcie aj informácie o tom, ako si pri pobyte na slnku neublížiť. "Tí, ktorí sa vystavujú slnku bez ochranného krému, riskujú. Preto dnes u niektorých tridsiatnikov vidíme na koži zmeny, ktoré boli v minulosti typické len vo vysokom veku," podotýka dermatológ.

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 19 máj 2015 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001