Dnes je streda 20. júna 2018. Sviatok má Valéria zajtra má sviatok Alojz .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Udialo sa... arrow Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice získala verejné ocenenie
Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice získala verejné ocenenie Formátovať pre tlač

27 jún 2014    

Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice (UNLP) aj v tomto roku získala verejné ocenenia, ktoré udeľovala Mestská časť Košice – Juh pre kolektívy a jednotlivcov. Plaketu za kvalitné diagnostické závery vyšetrení pacientov získal kolektív Kliniky rádiodiagnostiky a nukleárnej medicíny UNLP a LF UPJŠ na Rastislavovej 43. Pamätnú plaketu starostu MČ Košice – Juh odovzdal starosta Jaroslav Hlinka aj zamestnancovi UNLP Petrovi Šebőkovi za dobrovoľné darcovstvo krvi, ktoré podstúpil rekordných 111-krát.

Image
Prvý zľava: Peter Šebők, ocenený zamestnanec UNLP Košice
Štvrtá zľava: MUDr. Henrieta Blašková, primárka Kliniky rádiodiagnostiky a nukleárnej medicíny

Klinika rádiodiagnostiky a nukleárnej medicíny vznikla v roku 1992, predtým bolo pracovisko oddelením. V súčasnosti  je výučbovým pracoviskom  pre pregraduálne  i  postgraduálne štúdium, poskytuje výučbu medikov i stredného zdravotníckeho personálu. Na klinike pracuje 15 lekárov.

Diagnostická činnosť zahŕňa klasické skiagrafické pracoviská, skiaskopické pracovisko, CT  pracovisko (pracuje v 24-hodinovom nepretržitom režime – vyšetrujeme akútne stavy i pacientov s chronickými ochoreniami), pracovisko magnetickej rezonancie (realizuje bežné štandardné i niektoré špecializované vyšetrenia), angiografické pracovisko a dve USG pracoviská, vrátane mamografie.

Škála vyšetrovaných pacientov je veľmi široká, od pacientov ambulantných, ktorí boli vyšetrení  nielen v UNLP, ale aj v iných zdravotníckych zariadeniach, až po pacientov hospitalizovaných v UNLP a vo VOÚ. Spektrum pacientov je veľmi široké. Ide najmä o onkologické, neurologické ochorenia až po komplikované úrazy športovcov.                                                       
V roku 2013 vyšetrili na klinike 110 979 pacientov.

„Klinika rádiodiagnostiky a nukleárnej medicíny zabezpečuje kvalitné diagnostické závery realizovaných vyšetrení a prioritou je spokojnosť našich pacientov. Za napĺňanie týchto cieľov ďakujem všetkým mojim spolupracovníkom a odborne zdatnému personálu so zodpovedným a ľudským prístupom,“ vyjadrila spokojnosť s ocenením primárka kliniky, MUDr Henrieta Blašková.

Radosť z udelenia ceny Mestskej časti Košice – Juh neskrýval ani Peter Šebők, z Odboru dopravy a informačných služieb UNLP Košice, držiteľ bronzovej, striebornej, zlatej a diamantovej Janského plakety: „S darovaním krvi som začal v roku 1989. Kňazovického medailu za 100 odberov som dostal v roku 2011."  

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 01 júl 2014 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001