Dnes je pondelok 18. júna 2018. Sviatok má Vratislav zajtra má sviatok Alfréd .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností

    


Domovská stránka arrow web arrow Udialo sa... arrow Týždeň kontinencie podporila aj Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice
Týždeň kontinencie podporila aj Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice Formátovať pre tlač

23 jún 2014    

24. júna 2014 dopoludnia mohli návštevníci nemocnice v poliklinickej časti Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice na Triede SNP 1 diskutovať s odborníkmi o problematike inkontinencie.
Informačný stánok v rámci svetovej osvetovej akcie, ktorú organizovala nezávislá pacientska organizácia InkoFórum, navštívilo vyše 250 ľudí.

Image
Foto: Dionýz Kiss

O problematike úniku moču a stolice záujemcov na mieste informofala erudovaná zdravotná sestra z Urologickej kliniky UNLP a LF UPJŠ v Košiciach.
V informačnom stánku sa ľudia mohli dozvedieť o možných postupoch pri riešení problémov s inkontinenciou a k dispozícii mali aj informačné letáky o inkontinencii, návody na posilňovanie svalov panvového dna, InkoNoviny s informáciami o rôznych aspektoch inkontinencie, ako aj informačný materiál o tom, ako zvládať starostlivosť o pacienta s inkontinenciou, ktorý je pripútaný na lôžko. Záujemcovia zároveň získali presné informácie, kam sa majú obrátiť, ak sa rozhodnú s inkontinenciou bojovať.

Tento rok pripadá Svetový týždeň kontinencie na 23. až 29. júna. Základnými posolstvami sú informácie, že únikom moču alebo stolice môže trpieť každý – malé dieťa, muž, žena, senior.
Dôvody môžu byť rôzne: nedostatok hormónu, malý močový mechúr (dieťa), oslabené svaly panvového dna (tehotenstvo, menopauza, obezita), operácia prostaty, vážnejšie ochorenia.

Svetový týždeň kontinencie sa zrodil v roku 2008 v Káhire na zasadnutí International Continence Society,  neziskovej organizácie, ktorej hlavným zameraním je globálne zlepšenie kvality života ľudí trpiacich inkontinenciou moču a stolice. Únik moču je často krát veľké tabu a podľa prieskumu realizovaného ICS sa ukázalo, že o probléme úniku moču povie lekárovi či sestre menej ako 40 % pacientov!

O úniku moču je potrebné rozprávať a riešiť ho. Je to problém, ktorý ľudí obmedzuje, dokonca zasahuje do ich sexuálneho života.

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 26 jún 2014 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001