Dnes je streda 20. júna 2018. Sviatok má Valéria zajtra má sviatok Alojz .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Udialo sa... arrow Zamestnancom UNLP Košice udelili Plakety primátora mesta Košice
Zamestnancom UNLP Košice udelili Plakety primátora mesta Košice Formátovať pre tlač

27 máj 2014    

Mestské zastupiteľstvo v Košiciach a primátor Košíc každoročne v rámci osláv Dňa mesta Košice udeľuje verejné ocenenia kolektívom i jednotlivcom za vynikajúce tvorivé výkony, významné výsledky a mimoriadne zásluhy vo vedeckej, technickej, umeleckej, športovej, publicistickej a inej verejno-prospešnej činnosti. 
Uznanie primátora mesta Košice v podobe Plakety primátora si v tomto roku zaslúžili: primár Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia UNLP Košice, MUDr. Dušan Frič, PhD. a kolektív Transplantačného centra.

Image
Primár Transplantačného oddelenia MUDr. Ľuboslav Beňa, PhD., CETC, ktorý za ocenený kolektív prevzal Plaketu primátora mesta Košice, pôsobí ako odborník pre orgánové transplantácie v Košickom i Prešovskom kraji a je zároveň hlavným transplantačným koordinátorom SR.

Transplantačné centrum už 25 rokov garantuje odberový a transplantačný program pre celý región východného Slovenska (cca 1,5 mil. obyvateľov). V súčasnosti realizuje najviac obličkových transplantácií spomedzi ostatných slovenských transplantačných centier (až 80 transplantácií ročne).
Orgánový transplantačný program sa úspešne rozvíja vďaka multidisciplinárnej spolupráci špičkových odborníkov Transplantačného oddelenia, I. chirurgickej kliniky, Oddelenia laboratórnej medicíny – pododdelenia klinickej imunológie, Ústavu lekárskej a klinickej mikrobiológie, Centrálneho operačného traktu, I. kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny, Neurologickej kliniky, Urologickej kliniky, Združenej tkanivovej banky, Oddelenia patológie a Oddelenia klinickej farmakológie. 
Vedenie UNLP sa na program orgánových a tkanivových transplantácií, ktorý významne podporuje, díva okrem ekonomických prínosov aj cez prizmu nedávno získanej akreditácie pre výskum a vývoj, ktorá umožní čerpanie prostriedkov na etablovanie a podporu nových programov transplantačnej a regeneračnej medicíny.
UNLP Košice má v súčasnosti moderné technologické podmienky pre prípravu tkanivových a bunkových transplantátov na najvyššej svetovej úrovni. Vďaka nim môže v dohľadnej dobe uvažovať aj o realizácii transplantácie pankreatických ostrovčekov.

Oceneným jednotlivcom z radov zamestnancov UNLP Košice sa v tomto roku stal MUDr. Dušan Frič, PhD., primár Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia, skúsený profesionál a skvelý manažér. Plaketu primátora mesta Košice získal za zodpovedné a dôsledné napĺňanie cieľov a poskytovanie príkladnej zdravotnej starostlivosti pacientkam z celého východoslovenského regiónu. V odbore gynekológia a pôrodníctvo pracuje od roku 1976. Niekoľko rokov pôsobil v Alžírsku a dlhodobú stáž absolvoval na Gynekologicko-pôrodníckej klinike v Paríži. Výsledky svojej práce prezentoval na niekoľkých svetových a európskych gyneologicko-pôrodníckych kongresoch. "Ocenenie ma príjemne prekvapilo, za čo vďačím kolektívu Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia, ktorý sa pre nomináciu rozhodol so súhlasom vedenia nemocnice. Úprimne som veľmi rád, pretože na sklonku svojho odborného života ma to veľmi povzbudilo do života i ďalšej práce a ocenenie si vážim o to viac, že mi ho udelil primátor - lekár, ktorý túto našu prácu veľmi dobre pozná," povedal s vďačnosťou primár MUDr. Dušan Frič, PhD.  

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 28 máj 2014 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001