Dnes je streda 20. júna 2018. Sviatok má Valéria zajtra má sviatok Alojz .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností

    


Domovská stránka arrow web arrow Udialo sa... arrow Počas Dňa zdravia navštívilo zdravotnícky stánok UN L. Pasteura vyše 150 záujemcov
Počas Dňa zdravia navštívilo zdravotnícky stánok UN L. Pasteura vyše 150 záujemcov Formátovať pre tlač

27 marec 2014    

Zamestnanci I. internej kliniky UNLP, v priestoroch obchodného centra na Toryskej, radili širokej verejnosti ako sa starať o svoje zdravie, kde nabrať energiu a ako poraziť jarnú únavu. Lekár so sestrou záujemcom na mieste bezplatne merali krvný tlak a hladinu cukru.

Image
Foto: Dionýz Kiss

Záujem o zdravý životný štýl prejavili rovnako ľudia v dôchodkovom a produktívnom  veku, ako aj mladšia generácia. „Štyrom ľuďom sme namerali vyššie hodnoty cukru v krvi a vzhľadom k tomu, že nepatria k diabetikom, odporučili sme im návštevu ich obvodného lekára a informovali sme ich o ďalších možných vyšetreniach“, spresnila sestra Eva Krajňáková.
Najčastejšie sa ľudia zaujímali o to, čo spôsobuje vyššiu hladinu cukru, ako si znížiť tlak a najviac ľudí sa sťažovalo na vyčerpanosť, únavu a malátnosť.
Starším ľuďom, pokiaľ im to zdravotný stav umožňuje, odporúčame častejšie prechádzky vonku, najlepšie v prírode a mladšie ročníky by mali viac dbať na psychohygienu a pokiaľ majú psychicky náročnejšie povolanie, mali by si nájsť nejakú záujmovú aktivitu, ktorá by im pomohla odpútať sa od každodenného stresu, plus fyzický pohyb a samozrejme zbaviť sa škodlivých návykov,“ odporúčil na mieste záujemcom MUDr. Marek Kozáček. Ďalšie rady súviseli so zmenou stravovacích návykov a elimináciou stresu. Najvyššie namerané hodnoty u jedného záujemcu v strednom veku boli: tlak 160 na 90 mmHg, cukor 22 mmol/l.

Svetový deň zdravia si každoročne pripomíname 7. apríla.

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 11 apríl 2014 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001