COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je štvrtok 28. januára 2021. Sviatok má Alfonz zajtra má sviatok Gašpar .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Tlačové správy arrow Nový vstup do chirurgického monobloku je už v prevádzke
Nový vstup do chirurgického monobloku je už v prevádzke Formátovať pre tlač

07 marec 2013    

Len pred pár dňami bol v nadväznosti na výstavbu nového Urgentného príjmu dobudovaný nový hlavný vstup do chirurgického monobloku, ktorý bude slúžiť zároveň ako vstup do nového Urgentného príjmu pre peších. Vzhľadom k prebiehajúcim búracím prácam bolo potrebné  túto časť stavby sprevádzkovať a v týchto dňoch bola daná do predčasného užívania. Ukončené je aj vnútorné schodisko v spojovacom krčku, ktoré po obnove slúži na prepojenie prízemia s 1. a  2. poschodím v chirurgickom monobloku.

Image Image 

Vstup do chirurgického monobloku pozostáva zo schodiska a nájazdových rámp pre sanitné vozidlá a zastrešenia. Prestavba vstupu priniesla zamestnancom i pacientom obmedzenia, ktorým sa počas stavebných prác nedalo vyhnúť. Zvýšenie prašnosti a hlučnosti sa však minimalizovalo dočasnými opatreniami. V čase budovania nového vstupu bolo uzavreté pôvodné schodisko od prízemia po II. poschodie a peší dočasne využívali bočné požiarne schodisko a výťahy. V dôsledku stavebných prác sa uskutočnili aj ďalšie minimálne zmeny: sťahovanie inšpekčných izieb II. Chirurgickej kliniky, archívu Urologického oddelenia i čakárne Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia. „Ďakujeme personálu, verejnosti a najmä pacientom za zhovievavosť a toleranciu počas výstavby. Nový vstup do chirurgického monobloku priamo nadväzuje na výstavbu nového Urgentného príjmu, je jeho súčasťou a prinesie zvýšený komfort v starostlivosti o pacienta,“ uviedol riaditeľ UNLP Košice MUDr. Ladislav Rosocha, MPH.
Image

Samozrejmosťou pri búracích prácach pôvodného vstupu bolo zachovanie jestvujúcej zelene – starej vŕby – ktorá aj naďalej bude pacientom UNLP spríjemňovať prostredie. Hniezdo záchrany zostalo zachované a stavebné práce jeho účel nijako neobmedzili. Dokonca priamo počas výstavby prijalo Hniezdo záchrany dvoch novorodencov.
Novovybudovaný vstup je z architektonického i praktického hľadiska najvhodnejšie umiestnený. Je bližšie k vstupu do samotného areálu nemocnice a umožňuje súčasný príjem pacientov z viacerých sanitiek. Pacient zároveň vstúpi priamo do výťahového centra,“ dodáva námestník riaditeľa pre technicko-prevádzkový úsek Ing. Branislav Ropek, MPH.

Image

V najbližších dňoch sa zrealizujú detaily ako došpárovanie schodiska, či výrez čistiacej zóny, čo nijako neobmedzí užívanie nového vstupu.
Výstavba šesťposchodového moderného pavilónu urgentného traumatologického a internistického príjmu s operačnými sálami, modernými laboratóriami a pristávacou plochou pre vrtuľník sa začala vo februári 2012. Nová budova za takmer 26,5 mil. EUR sa stavia vďaka nenávratnému finančnému príspevku z Operačného programu Zdravotníctvo na rekonštrukciu a modernizáciu všeobecných nemocníc.

Image

V budove budú situované tri pracoviská – ambulantná a lôžková časť Kliniky úrazovej chirurgie, niektoré pracoviská Kliniky rádiodiagnostiky a nukleárnej medicíny a Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny.

Image Image
Stavba bude na dvoch poschodiach prepojená so susedným chirurgickým monoblokom. Bude vybavená kvalitnou vzduchotechnikou a klimatizáciou, postavená podľa najnovších noriem a bude spĺňať najprísnejšie kritéria z hľadiska energetickej hospodárnosti a čistoty prostredia. Výstavba nového Urgentného príjmu prebieha zatiaľ bez závažných problémov. 
Predpokladaný termín odovzdania moderného Urgentného príjmu do užívania je február 2014.

Image Image 
Len pre zaujímavosť - na zhotovenie konštrukcie pristávacej plochy pre helikoptéry a prístupovej rampy umiestnenej na streche, vo výške viac ako 23 m, je potrebných asi 100 ton ocele.

FOTOGALÉRIA:

Image
Odovzdanie nového prepájacieho vstupu v chirurgickom monobloku do predčasného užívania v prítomnosti riaditeľa UN L. Pasteura MUDr. Ladislava Rosochu, MPH, primátora mesta Košice Richarda Rašiho a starostu MČ Košice-Juh Adreja Hlinku.

Image
Rozhovor riaditeľa UN L. Pasteura, MUDr. Ladislava Rosochu, MPH so zástupcami médií.
 

 Image
Prehliadka stavby budúceho moderného urgentného príjmu - rok po začatí výstavby.

Image Image

Image

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 05 apríl 2013 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001