COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je štvrtok 21. januára 2021. Sviatok má Vincent zajtra má sviatok Zora .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Tlačové správy arrow 10-ročná spolupráca s „SOS Leukémia“ priniesla pacientom nadštandard
10-ročná spolupráca s „SOS Leukémia“ priniesla pacientom nadštandard Formátovať pre tlač

07 november 2012    

Onkologické ochorenia sú druhou najčastejšou príčinou úmrtia na Slovensku. Vysoký podiel na nich majú nádorové ochorenia krvi. Nárast chorobnosti je alarmujúci, vážne hematologické ochorenia postihujú stále mladších ľudí. Liečba je drahá, hospitalizácia je často veľmi dlhá a vyčerpávajúca. Osudy hematologických a onkohematologických pacientov preto nie sú ľahostajné ich príbuzným, priateľom, ale ani samotným pacientom, lekárom a sestrám Kliniky hematológie a onkohematológie UN L. Pasteura Košice, z iniciatívy ktorých v  novembri 2002 vzniklo Občianske združenie „SOS Leukémia".

Image
Jednou z prvých investícií „SOS Leukémia“ bola výmena starých vyležaných matracov za nové, kompletne na celom oddelení. K tomu sa postupne pridali nové postele ( klasické, polohovateľné a hydraulické ), nové vankúše a paplóny. O intenzívnej spolupráci oddelenia s nadáciou svedčí aj to, že vo všetkých izbách na oddelení sú aj nové infúzne stojany, nočné i servírovacie stolíky a zrekonštruované sociálne zariadenia.

Image

Od roku 2010 sú na každej izbe aj v ambulanciách LCD televízory, kde v dôsledku chemoterapeutickej liečby alebo podávania transfúzií  trávia veľa času, čo pacientom umožňuje nadštandard aj bez zvláštneho poplatku.

Image
Všetky vyšetrovne skultúrnil nový nábytok

"Sponzorské dary otvorili dlhodobo liečeným pacientom cestu k ďalšej socializácii na našom oddelení. Tieto všetky podnety prispievajú k dobrému psychickému stavu našich  pacientov, čo je v prípade ich diagnózy viac ako dôležité. Snažíme sa o to, aby naše priestory boli nielen estetické a útulné, ale aj moderné a vyspelé, preto kladieme dôraz aj na inováciu prístrojového vybavenia“ zdôrazňuje primárka kliniky MUDr. Natália Štecová. Všetky nákupy na pracovisko sú výsledkom pravidelných dialógov medzi pacientmi (niekedy aj ich príbuznými) a personálom kliniky, lebo len tak je možné financie od sponzorov využiť čo najefektívnejšie a v prospech tých, čo to najviac potrebujú - pacientov.

Image
Vlani za prostriedky „SOS Leukémia“ zakúpili liekové skrine i moderný EKG prístroj

Image
Aj v tomto roku OZ „SOS Leukémia“ myslelo na svojich pacientov. Vynovenejšia je jedáleň, o domáckejšie prostredie sa postarali dekoračné predmety, pohodlnejšie a krajšie stoličky i ďalší LCD televízor

Image
Syn jedného z pacientov daroval oddeleniu 4 nové vozíky

Pre personál pribudli počítače s príslušenstvom,  multifunkčné kopírovacie zariadenie i odborná literatúra. Potrebná bola vstavaná skriňa na posteľnú bielizeň a tympanické digitálne teplomery. „Touto cestou by sme chceli zo srdca  poďakovať všetkým darcom, to znamená  pacientom, ich príbuzným,  firmám, ale aj neznámym a anonymným sponzorom za ich pomoc, empatiu a veľké srdce,“ povedala MUDr. Natália Štecová, primárka Kliniky hematológie a onkohematológie, pre ktorú je prioritou prospievajúci pacient a prezradila: "Veľkú časť našich pacientov tvoria mladí ľudia, preto do budúcna, okrem dobrého zdravia, by sme im chceli zabezpečiť pre lepší kontakt s vonkajším svetom a najbližšími, internetové pripojenie ( možnosť „skypovania, mailovania“). Tento nápad vznikol taktiež na podnety našich pacientov, a preto, ak budeme mať na to potrebné finančné prostriedky, určite im ho s radosťou doprajeme a zrealizujeme."
Za posledné 3 roky investovalo OZ SOS Leukémia na skvalitnenie liečby, socializáciu pacientov a zlepšenie pracovného prostredia  KH a OH každoročne 10 až 15-tisíc Eur. „Som rád, že SOS Leukémia sa neustále snaží vylepšovať prostredie pre pacientov ako i podmienky práce zamestnancov Kliniky hematológie a onkohematológie. Touto cestou im preto vyjadrujem úprimné „ďakujeme za všetko, čo robíte pre našich pacientov, veľmi si to vážim“, poďakoval sa riaditeľ UN L. Pasteura MUDr. Ladislav Rosocha, MPH. 

ÚDAJE POTREBNÉ PRE POSKYTNUTIE 2 % Z DANÍ ALEBO INÉHO SPONZORSKÉHO PRÍSPEVKU:
Občianske združenie „SOS Leukémia“
Právna forma: občianske združenie
IČO: 35548851
ADRESA: Trieda SNP č. 1, Košice, 04011
BANKA: Poštová banka, a.s.   KÓD: 6500 . ČÍSLO ÚČTU: 20222575 
ĎAKUJEME!

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 08 november 2012 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001