COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je štvrtok 21. januára 2021. Sviatok má Vincent zajtra má sviatok Zora .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Tlačové správy arrow Finančný dar Ligy proti rakovine výrazne skráti pacientom v regióne čakanie na výsledky
Finančný dar Ligy proti rakovine výrazne skráti pacientom v regióne čakanie na výsledky Formátovať pre tlač

23 október 2012    

Štedrý dar zo zbierky Ligy proti rakovine neminul Oddelenie patológie Univerzitnej nemocnice L. Pasteura ani v tomto roku. Čiastka 10 000 Eur významne rozšírila možnosti diagnostiky nádorových ochorení.

Takmer všetky získané peniaze sa použili najmä na kúpu diagnostických setov a dodatočného drobného technického vybavenia.
V praxi to znamená, že v spolupráci s Ústavom lekárskej Biológie sa zaviedlo molekulovo-genetické vyšetrenie mutácie génu EGFR v pľúcnych karcinómoch a vyšetrenie na dôkaz mutácií v géne BRAF v malígnych melanómoch a iných malignitách. Tieto vyšetrenia sú v dnešnej dobe nevyhnutnou súčasťou modernej diagnostiky a terapeutickej predikcie týchto mimoriadne častých malignít. Obe vyšetrenia v rovnakej miere napomáhajú pri výbere individuálne prispôsobenej liečby pacientov. Zavedením týchto metodík sa pre pacientov v regióne výrazne skrátila doba čakania na výsledky.

Z prostriedkov darovaných Ligou sme ďalej rozšírili možnosti cytogenetickej analýzy pomocou metodiky FISH (fluorescenčná in situ hybridizácia), ktorá je zameraná hlavne na solídne tumory mäkkých tkanív, mozgu a malignity detského veku.
Tieto vyšetrenia identifikujú mutácie génu priamo v nádorovej vzorke. Umožňuje to stanovenie presnej diagnózy, prognózy alebo predikcie terapeutickej odpovede.
Ďalšou novinkou je zavádzanie vyšetrenia prítomnosti infekcie HPV ( human papilloma virus ) pomocou CISH ( chromogenna in situ hybridizácia ) z bioptického materiálu.

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 24 október 2012 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001