COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je štvrtok 21. januára 2021. Sviatok má Vincent zajtra má sviatok Zora .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Tlačové správy arrow K detským pacientom II. psychiatrickej kliniky zavítal Cirkus Paciento
K detským pacientom II. psychiatrickej kliniky zavítal Cirkus Paciento Formátovať pre tlač

10 október 2012    

Od 8. októbra detských pacientov navštevujú klauni, ktorí s nimi pripravujú program. Tentokrát sú zdravotní klauni bez kostýmov a červených nosov. Ich úlohou totiž nie je rozosmiať malých pacientov, ale urobiť z nich na celý týždeň svojich spolupracovníkov. Klauni sa s deťmi podelia o časť zručností z oblasti kúzlenia, žonglovania a používania najrozličnejších rekvizít - teda o umenie rozdávať smiech.

Cirkus Paciento je celotýždňový program, ktorý rozširuje možnosti pozitívneho pôsobenia zdravotných klaunov na detských oddeleniach nemocníc a zároveň zvyšuje aktívne zapájanie sa detí do vytvárania dobrej nálady na oddelení. Štyri dni za sebou trávia deti, ktoré vopred výberu lekári a sestry podľa ich zdravotného stavu a možností, s dvoma alebo troma zdravotným klaunmi zábavným učením, kúzlením a huncútstvami.

Image

Celý program vyvrcholil 12.októbra predstavením pod krásnym cirkusovým šapitó, pre publikum z radov rodičov, zdravotníckeho personálu a ostatných detí. Hospitalizované deti sa aspoň na okamih stali zdravotnými klaunmi a mali možnosť samy pozitívne pôsobiť nielen na svoju psychiku, ale aj na psychiku druhých. Deti a ich rodičia samozrejme vystúpili pripravení a vyzbrojení náležitými rekvizitami, kostýmami.

Image

Image

Image
Foto: Dionýz Kiss

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 16 október 2012 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001