Dnes je sobota 30. mája 2020. Sviatok má Ferdinand zajtra má sviatok Petronela/Petrana .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Tlačové správy arrow UNLP Košice je pripravená uplatniť krízový scenár, i na variantu vyhlásenia núdzového stavu
UNLP Košice je pripravená uplatniť krízový scenár, i na variantu vyhlásenia núdzového stavu Formátovať pre tlač

24 november 2011    

      V Univerzitnej nemocnici L. Pasteura Košice už stiahlo svoju výpoveď 64 lekárov a máme avízované ďalšie späťvzatia. Napriek tomu sa zodpovedne pripravujeme na situáciu, že lekári svoje výpovede nestiahnu. Podnikáme kroky, aby nemocnica naďalej poskytovala komplexnú zdravotnú starostlivosť pre pacientov svojho spádového regiónu a sme pripravení uplatniť po 1. decembri krízový scenár poskytovania zdravotnej starostlivosti. Jeho súčasťou bude spájanie totožných pracovísk, presúvanie pracovníkov medzi príbuznými odbormi a hospitalizácia pacientov na iných oddeleniach. Robíme všetko preto, aby bola urgentná starostlivosť poskytovaná v plnom rozsahu a odkladnú zdravotnú starostlivosť budeme poskytovať v najširšej možnej miere. 
      Riaditeľ UNLP Košice MUDr. Tomáš Sieber pred časom inicioval stretnutie s vedením všetkých košických zdravotníckych zariadení s cieľom nájsť riešenie poskytovania zdravotnej starostlivosti v prípade pokračujúcich výpovedí lekárov. Jeho výsledkom bola dohoda s 1. súkromnou nemocnicou Košice-Šaca o vykrytí časti anestéziologických a traumatologických služieb v UNLP Košice. Zároveň sme v jednaní s Ústrednou vojenskou nemocnicou v Ružomberku, ktorej manažment nám takisto prisľúbil pomoc pri vykrytí niektorých služieb a v prípade potreby prijme našich neurochirurgických pacientov. Pristúpili sme tiež k ďalším opatreniam a zabezpečenie lekárov -  od 1. októbra sme prijali do zamestnania 25 nových lekárov a od 1. decembra sme pripravení prijať ďalších, pokiaľ naši zamestnanci nestiahnu svoje výpovede.
      „Včera sme rozhodli o tom, že od pondelka 28. novembra pozastavíme  plánované hospitalizácie a výkony na viacerých pracoviskách, pokiaľ si to vyžiada aktuálna situácia, teda ak nedôjde k stiahnutiu výpovedí lekárov napriek avízam o chystanom späťvzatí, ktoré máme z viacerých oddelení,“ konštatuje riaditeľ UNLP Košice MUDr. Tomáš Sieber. V tejto súvislosti sa v uplynulých dňoch uskutočnili jednania s Krajským operačným strediskom Záchrannej zdravotnej služby Košice a Záchrannou službou Košice ohľadom transportov pacientov do nemocnice - pokiaľ bude nutné uplatniť krízový scenár poskytovania zdravotnej starostlivosti. 
      Univerzitná  nemocnica L. Pasteura Košice je zároveň pripravená na variantu vyhlásenia núdzového stavu a situáciu, že bude lekárom uložená pracovná povinnosť na zabezpečenie výkonu zdravotnej starostlivosti podľa Ústavného zákona č. 227/2002.

 

 

 

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 01 december 2011 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001