Dnes je utorok 26. mája 2020. Sviatok má Dušan zajtra má sviatok Iveta .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Tlačové správy arrow Naši úrazoví chirurgovia dnes ošetrili dvadsať pacientov zranených po páde na zem
Naši úrazoví chirurgovia dnes ošetrili dvadsať pacientov zranených po páde na zem Formátovať pre tlač

22 november 2011    

      V priebehu včerajšieho a dnešného dňa pomáhali pracovníci Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice viacerým zraneným v dôsledku pošmyknutia na klzkom povrchu. Naši úrazoví chirurgovia ošetrili včera päť a dnes až 20 pacientov rôzneho veku predovšetkým so zlomeným zápästím alebo členkom (šesť na Klinike úrazovej chirurgie na Rastislavovej 43 a štrnásť na Oddelení urgentného príjmu na Triede SNP 1). Prevažovali medzi nimi starší ľudia, no na pády doplatili aj nižšie vekové ročníky. Najmladším pacientom bol 13-ročný chlapec so zlomeným členkom a najvážnejšie zraneným 33-ročný muž, ktorý si pri páde na chrbát zlomil hrudný stavec a musel byť aj hospitalizovaný. Ostatní zranení boli ošetrení len ambulantne.
     
V súvislosti s počasím radia úrazoví chirurgovia pohybovať sa po klzkých cestách a chodníkoch maximálne opatrne a nechodiť s rukami vo vreckách. „Ruky  totiž výrazne stlmia prípadný pád a neraz pomôžu predísť vážnejšiemu zraneniu,“ hovorí primár Oddelenia urgentného príjmu UNLP Košice MUDr. Zoltán Sidor, podľa ktorého by najmä starší ľudia mali obmedziť pohyb po nebezpečnom povrchu a chodiť v čase poľadovice po vonku čo najmenej. „Ich zranenia totiž bývajú oveľa ťažšie, ako u mladých ľudí. Môže ich spôsobiť aj ľahký pád a na príčine býva osteoporóza. Zatiaľ čo mladší ľudia si zlomia zápästie alebo členok, u starších ľudí vzniká zlomenina skôr v hornej časti stehennej kosti, ktorá vyžaduje hospitalizáciu v nemocnici a neraz je sprevádzaná veľkými komplikáciami,“ poznamenáva MUDr. Zoltán Sidor.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 22 november 2011 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001