Dnes je sobota 30. mája 2020. Sviatok má Ferdinand zajtra má sviatok Petronela/Petrana .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Tlačové správy arrow Riaditeľ MUDr. Tomáš Sieber rokoval s predstaviteľmi košických nemocníc kvôli výpovediam lekárov
Riaditeľ MUDr. Tomáš Sieber rokoval s predstaviteľmi košických nemocníc kvôli výpovediam lekárov Formátovať pre tlač

03 november 2011    

      Na pôde Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice sa dnes predpoludním uskutočnilo stretnutie riaditeľov košických zdravotníckych zariadení, ktoré inicioval riaditeľ UNLP Košice MUDr. Tomáš Sieber s cieľom nájsť riešenie poskytovania zdravotnej starostlivosti v prípade pokračujúcich výpovedí lekárov. Rokovania sa zúčastnil generálny riaditeľ Východoslovenského ústavu srdcových a cievnych chorôb, a.s. MUDr. František Sabol, PhD., generálny riaditeľ Východoslovenského onkologického ústavu, a.s. Ing. Miroslav Jakubek, riaditeľ Nemocnice Košice-Šaca, a.s. MUDr. Juraj Vančík, CSc., riaditeľ Železničnej nemocnice s poliklinikou Košice MUDr. Igor Pramuk a námestník riaditeľa Detskej fakultnej nemocnice Košice MUDr. Igor Jenčo.
      „V Univerzitnej nemocnici L. Pasteura Košice naďalej jednáme s lekármi o späťvzatí výpovedí, no musíme byť pripravení aj na alternatívu, že niektorí neustúpia. Nechcem podceniť vážnosť situácie, preto som pozval na rokovanie riaditeľov ostatných košických nemocníc, s ktorými sme prebrali možnosti zabezpečenia poskytovania akútnej aj plánovanej zdravotnej starostlivosti,“ konštatuje riaditeľ UNLP Košice MUDr. Tomáš Sieber, ktorý však verí, že uplatniť krízový plán napokon nebude potrebné.

       „Verím v zodpovednosť a pragmatický prístup lekárov, no krízový scenár musíme mať pripravený. Oslovili sme preto niektorých odborníkov z iných regiónov Slovenska a začali sme už kontaktovať aj lekárov, ktorých evidujeme ako žiadateľov o prijatie do zamestnania a ak to bude nevyhnutné, pristúpime tiež k spájaniu totožných pracovísk, presúvaniu pracovníkov medzi príbuznými odbormi či hospitalizácii pacientov na iných oddeleniach. Podnikáme všetky kroky smerujúce k tomu, aby bola urgentná starostlivosť zabezpečená v plnom rozsahu a odkladnú zdravotnú starostlivosť budeme poskytovať v najširšej možnej miere. Mojou snahou je zabezpečiť, aby UNLP Košice ako koncové zdravotnícke zariadenie naďalej poskytovala komplexnú zdravotnú starostlivosť pre pacientov svojho spádového regiónu,“ zdôrazňuje MUDr. Tomáš Sieber.

      V Univerzitnej nemocnici L. Pasteura Košice bolo pôvodne doručených celkovo 239 platných výpovedí lekárov a 37 lekárov následne požiadalo o späťvzatie svojej výpovede. Počet výpovedí k dnešnému dňu teda predstavuje 202, čo je približne štvrtina z celkového počtu lekárov. Výpovede podali zamestnanci z menej než polovice pracovísk UNLP Košice.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 03 november 2011 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001