Dnes je sobota 30. mája 2020. Sviatok má Ferdinand zajtra má sviatok Petronela/Petrana .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Tlačové správy arrow Zdravotný stav pacienta s črevným problémami a uremickým syndrómom hospitalizovaným sa zlepšuje
Zdravotný stav pacienta s črevným problémami a uremickým syndrómom hospitalizovaným sa zlepšuje Formátovať pre tlač

16 jún 2011    

Zdravotný stav 25-ročného pacienta s črevnými problémami, sepsou a uremickým syndróm, ktorého preložili minulú stredu z prešovskej FNsP na Kliniku infektológie a cestovnej medicíny Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice a LF UPJŠ sa posledných dňoch výrazne zlepšil.

„U pacienta došlo k normalizácii krvných doštiček, ustúpili známky sepsy, zápalové parametre poklesli a aj obličkové funkcie majú tendenciu zlepšovať sa, hoci ešte stále vyžaduje dialýzu, no už menej často. Poslednú dialýzu absolvoval pacient dnes a na ďalšiu pôjde až v sobotu,“ konštatoval zástupca prednostu Kliniky infektológie a cestovnej medicíny UNLP Košice a LF UPJŠ MUDr. Ladislav Virág.

Pacienta prijali pracovníci Kliniky infektológie a cestovnej medicíny UNLP Košice a LF UPJŠ minulú stredu večer s gastroenteritídou, porušenými parametrami v krvnom obraze a zhoršenou funkciou obličiek. Badateľné boli aj drobné krvácania na koži. Infektológovia preto začali komplexnú liečbu pozostávajúcu z podávania antibiotík, krvných derivátov (hemotransfúzie) a dialýzy. Tú musel spočiatku absolvovať každý deň a teraz už len každý druhý deň.

Vzorky pacientovej stolice boli analyzované na Ústave lekárskej mikrobiológie Univerzitnej nemocnice L.  Pasteura Košice a LF UPJŠ, kde sa nepotvrdila prítomnosť génov kódujúcich produkciu toxínu, ktorý spôsobuje hemolyticko-uremický syndróm a negatívny bol aj výsledok dôkazu prítomnosti shiga toxínu.

Podľa vyjadrenia MUDr. Ladislava Virága nebude pacient ešte v najbližších dňoch nebude prepustený. Do domácej liečby pôjde najskôr v priebehu budúceho týždňa, pokiaľ bude jeho klinický stav priaznivý.


Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
   
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001