Dnes je sobota 30. mája 2020. Sviatok má Ferdinand zajtra má sviatok Petronela/Petrana .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Tlačové správy arrow V UNLP Košice dnes liečili hudbou členovia Štátnej filharmónie Košice a vynikajúci konzervatoristi
V UNLP Košice dnes liečili hudbou členovia Štátnej filharmónie Košice a vynikajúci konzervatoristi Formátovať pre tlač

10 jún 2011    

      Už po štvrtý krát si mohli vypočuť pacienti a zamestnanci Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice povznášajúce tóny vážnej hudby priamo v areáli nemocnice. Koncert členov Štátnej filharmónie Košice a vynikajúcich študentov košického konzervatória sa uskutočnil dnes predpoludním vo vestibule Pavilónu zdravia na Rastislavovej ulici. Odzneli v ňom skladby Saint–Saënsa, Bacha, Telemanna, Blakea a Smetanu v podaní huslí, fláut a harfy. Tento kráľovský hudobný nástroj bol veľkým prekvapením a ozvláštnil atmosféru nezvyčajného koncertu. Klasická hudba vniesla krásu a radosť do nemocničného prostredia a pomohla poslucháčom nachvíľu sa zastaviť a pozabudnúť na každodenné starosti či zdravotné problémy.
      Veľmi pozitívne vnímali koncert aj samotní hudobníci, pre ktorých je koncertovanie mimo koncertnej sály zaujímavou skúsenosťou. Ich vystúpenia v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura Košice sa už stali milou tradíciou. „Niet pochýb o tom, že hudba má na človeka blahodárne účinky. Sme radi, že filharmonici a konzervatoristi spestrili takto príjemne deň našim pacientom. Patrí im za to naša vďaka  a tešíme sa samozrejme na ďalšiu spoluprácu,“ hovorí riaditeľka Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice MUDr. Iveta Marinová, MPH.

Image
Foto: Dionýz Kiss

Image

Image

Image

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 04 júl 2011 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001