Dnes je utorok 26. mája 2020. Sviatok má Dušan zajtra má sviatok Iveta .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Tlačové správy arrow Psychicky choré deti oslávili MDD spolu so žiadkmi ZUŠ Márie Hemerkovej
Psychicky choré deti oslávili MDD spolu so žiadkmi ZUŠ Márie Hemerkovej Formátovať pre tlač

03 jún 2011    

      Medzinárodný deň detí oslávili v stredu dopoludnia pacienti oddelenia detskej psychiatrie Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice spolu so žiakmi Základnej umeleckej školy Márie Hemerkovej v Košiciach. Malí umelci pripravili pestrý program plný hudby a hovoreného slova venovaného téme pamätihodnostiam mesta Košice, takže sa malí pacienti nielen zabavili, ale i dozvedeli čosi zaujímavé o rôznych pamiatkach. Podujatie sa uskutočnilo v spolupráci s Základnou školou s materskou školou pri zdravotníckom zariadení v Košiciach a deti si navzájom spravili radosť sladkosťami a drobným darčekmi.

Image
Foto: Dionýz Kiss

Image 

      Na oddelení detskej psychiatrie II. psychiatrickej kliniky UNLP Košice sa liečia deti s rôznymi poruchami správania a mentálne retardované deti. Často sú medzi nimi pacienti s hyperkinetickou poruchou, pomočovaním, tikmi, či s poruchami reaktívneho charakteru ako sú depresie či úzkostné stavy. Na oddelenie prichádzajú aj deti so samovražednými sklonmi, schizofrenickými, mániodepresívnymi alebo obsedantno-kompulzívnymi poruchami. Pri ich liečbe sa kombinuje individuálna a skupinová psychoterapia s užívaním liekov. Malí pacienti sú pritom počas dňa monitorovaní, cvičia a chodievajú na prechádzky do nemocničného parku a na nemocničné ihrisko. Akcie, akou bola i posledná oslava MDD, sú súčasťou liečby, na ktorú deti veľmi dobre reagujú.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 03 jún 2011 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001